Czech marathon hopes

Může v současnosti v Čechách vyrůst kvalitní maratónský běžec?

Tak tuto otázku si položil Carlo Capalbo, šéf Prague international marathon. Schopný manažer, který je zvyklý své vize realizovat. Argumenty, že na dlouhých běžeckých tratích mohou dnes uspět pouze černí běžci, nebo že v Čechách nejsou dobré podmínky pro vytrvalostní trénink, nebere. Nechce se smířit s tím, že na stupně vítězů se na žádném velkém světovém maratónu, tedy ani v Praze český běžec nemůže probojovat. Proč ne, když v ženské kategorii je ve špičce mnoho bílých běžkyň a i světový rekord je v bílých rukou? Proč ne, když i mezi mužskou špičkou se bílí běžci vyskytují. Proč v zemi legendárního Zátopka se nenajdou ani průměrní maratónci, nebo maratonkyně? Proč dnešní české špičky by si před 30 až 50 lety v Čechách ani „neškrtly“?

Pan Capalbo je trpělivý chlap a tak, jak postupně pozvedl Pražský maratón do elitní světové třídy, chce pomoci vychovat někoho, kdo se v Praze postaví na stupně nejvyšší. Letos začal vznikat jeho mládežnický tým CZECH MARATHON HOPES.

Tři závodnice naší skupiny se staly prvními členkami tohoto nově vzniklého projektu.

První naše vystoupení (Anežky, Elišky Drahotových a Lindy Vítové) v jeho barvách při Mattoni GP v Praze se Carlovi líbilo. Je i velmi spokojený s naší všestrannou a nespecializovanou přípravou. Snaží se nám pomoci materiálně i organizačně.