Tréninkové podmínky

Za základ pohodových a naprosto dostatečných tréninkových podmínek lze považovat skutečnost, že vše potřebné se v Jilemnici nachází ve vzdálenostech několika minut volné chůze (tak maximálně do 10 minut). Pouze martinický rybník pro letní trénink plavání na volné vodě je vzdálen asi 20 minut volným klusem, nebo 5 minut na kole.

Bydlení je zajištěno na internátu s celoročním provozem, v jedno až dvojlůžkových pokojích s wifi připojením a možností vaření. Na jídlo mohou žáci chodit do zařízení Eurest, kde kvalita a výběr jídel jsou zcela dostatečné.
Do školních budov zabere cesta pěšky tak 5 minut. V jedné ze školních budov je atletická hala 80 m s umělým povrchem, základně vybavená posilovna a gymnastická tělocvična.
městskému plaveckému bazénu to je o 300 m dál. V 25 m bazénu lze domluvit trénink téměř kdykoli, a oproti jiným plaveckým zařízením je zde možné trénovat i v době provozu pro veřejnost.
Na jilemnickém stadionu je k dispozici netradiční 333,3 m tartanový ovál, fotbalové hřiště a umělé hřiště na hry. Areál je obklopen stromořadím, takže úseky na stadionu se běhjí vlastně v aleji. Přístup sem, mají sportovci nepřetržitý.
Profesionálně vybavená posilovna se stroji, činkami i běhátky se nachází 50 m od internátu. Ta nepatří škole ani městu, ale s provozovatelem této posilovny máme vyjednány cenově zvýhodněné vstupy.
Terény pro běžecký i cyklistický trénink jsou zde velmi dobré. Lesních cest a různě profilovaných možností pro horská kola i běh je zde nespočetně. Silnice v průměru nevybočují z tradiční české kvality, ale provoz je zde minimální. A profilově od rovin kolem řeky Jizery a na jih směrem na Hradec Králové, až po těžké kopcovité trasy v Krkonoších, kolem Kozákova a Vysokého n. J. Podmínky pro běžecké lyžování tu jsou také tradičně dobré. Upravované závodní tratě přímo u Jilemnice na Hraběnce, při horších sněhových podmínkách jsou nedaleko závodní tratě Mísečky.

Naše vytrvalecká skupina (mnohdy se spřízněnými skupinami či jednotlivci) vyráží poměrně často na vysokohorskou přípravu do italských dolomit, kde tuto přípravu šéfovi lidé absolvují od 90. let. Lokalita ověřená více než 20 letým tréninkem se nachází ve výšce 1900 m.n.m. Poblíž Reschenpassu jsme se vždy dokázali dobře připravit ve všech ročních obdobích. Jsou zde ideální podmínky pro běžecké lyžování, cyklistiku, silnice se solidním profilem pro běžecký i chodecký trénink, nedaleko v městečku Mals tartanové 400 m hřiště se sektory a plavecký 25 m bazén. V místě je i možnost regenerační linky (sauny, páry, šlapačky apod.).Ubytování a stravování řešíme v rodinném penzionu.