O skupině

Vítáme Vás na stránkách různorodé vytrvalecké sportovní skupiny a doufáme, že se nám bude dařit jejich obsahem Vás čtenáře informovat o našem programu a činnosti, podělit se s Vámi o to, co se nám daří. Budeme očekávat Vaše reakce, přemýšlet nad Vašimi názory a připomínkami. Naším cílem rozhodně není někomu z Vás pokazit dobrou náladu, a proto prosíme, aby dále ve čtení nepokračovali ti, ve kterých už jen četba našich jmen vzbuzuje nepříjemný pocit.
Skupinu tvoří na první pohled nesourodá směsice sportovců (atletů, cyklistů, triatlonistů) různého věku, různé výkonnostní úrovně i různé motivace ke sportu.
Společně jsme se v létě 2010 přemístili do Jilemnice.
Osobou, která nás všechny spojuje, naši činnost řídí a koordinuje je trenér IVO PITÁK (profesionální trenér sportovního centra MŠMT a nyní i trenér na jilemnickém sportovním gymnáziu). Trenérskému řemeslu se začal věnovat ještě v době svého aktivního závodění v druhé polovině osmdesátých let minulého století. Na olympijských hrách, mistrovství světa a Evropy, světových a evropských pohárech startovala celá řada jeho svěřenců. Takže my jsme už několikátou generací, která skupinu tvoří, a v každém případě máme ambice být tou nejlepší. My máme motivaci a velikou chuť uspět, on má za sebou zkušenosti, vědomosti a zatím i dostatek sil. Toto spojení nám dává šanci uspět ve sportovním světě i na mezinárodním poli. Naším cílem jsou medaile a naše filozofie je dána výrokem:

„Není důležité se zúčastnit, ale zvítězit.“

ZÁVODNÍCI

kmenoví – Anežka a Eliška Drahotovy, Lukáš a Tomáš Gdulovi, Pavel Schrom, Olga Půčková, Ondra Motl, Jiří Šorm ml., Vítek Hrdlička,  a další.

blízce spolupracující – Karel Hník, Vendula a Lukáš Kuntovi, Linda Vítová