Linda Vítová

Narozena 13.10.1993 – reprezentantka ČR v triatlonu, závodnice TSK Praha, USK Praha a TJ CykloPrag, členka SCM v triatlonu.
Sportovně všestranné stvoření. Nyní především výborná triatlonistka, ale i více než solidní cyklistka a atletka. Původní sportovní profesí akvabela, reprezentovala ČR na mnoha soutěžích, ale postupně začala hledat sport, kde by nebyla závislá na výkonnosti ostatních. Je individualitou, která si chce odpovídat sama za sebe.
Tři umístění v první desítce (9.,6.,5.) a 11.místo při čtyřech letošních startech na závodech evropského juniorského poháru, je na druhou závodní triatlonovou sezónu docela dobrou vizitkou. Navíc vyhrála 2 české juniorské poháry a na M-ČR ve sprinttriatlonu obsadila 4.místo mezi ženami. V dospělé kategorii solidně odzávodila i M-ČR na silnici a mezinárodní „etapák“ Haná tour.
Když jsem se s Lindou poprvé setkal v létě roku 2008 na poděbradském triatlonu, rozhodně mě zaujala. V první chvíli jsem si pomyslel, že je to sympatická a pohledná holka, a už to byl jasný argument, abych ji do svojí skupiny vzal. (Mám rád příjemné pracovní prostředí). Pak při závodě jsem konstatoval, že ve vodě je obstojná, styl běhu nápadně připomíná lachtana, na kole se vrtí a každá ostřejší zatáčka ji ohrožuje. Co mě ale z trenérského pohledu zaujalo nejvíce, bylo naprosté soustředění na závod a zarputilost, kterou nahrazovala technické nedostatky. Linda do skupiny rychle zapadla a závodně se od té doby neustále zlepšuje. Dnes patří ke špičkám ve své kategorii nejen v triatlonu, ale i v cyklistice a silničních bězích. Mnohdy ji o lepší umístění v triatlonu i cyklistice připravil netaktický výkon. Linda taktizovat nechce a od startu se vždy snaží útočit. Dá se předpokládat, že tato vlastnost ji v budoucnu může dotlačit k výrazným úspěchům.

Výsledky v roce 2011

2. M-ČR  běh do vrchu juniorky
3. M-ČR chůze 3000m hala
5., 6., 9. místo EPJ triatlon (0,75-20-5)
4. Haná tour juniorky
4. M-ČR sprinttriatlon ženy
2. ČP celkové pořadí triatlon juniorky
11. M-ČR silniční cyklistika ženy

Ve velkém stylu Linda začala i v roce 2012.

Na mistrovství ČR juniorů (hala) v chůzi na 3.000 m získala titul, dvě 5. místa přidala na 1.500 a 3.000m (běh). Solidní výkonnost ukázala na prvních dvou závodech evropského poháru a nominovala se na dubnové ME juniorů v triatlonu. Tam nebyla se svým umístěním zcela spokojena.                                                                                                             26. místo MEJ triatlon.                                                                                                                 Jako „vedlejšák“ si střihla světový chodecký pohár žen v Saransku.                                           Na juniorském mistrovství ČR v atletice (venku) získala mistrovský titul na 10.000m chůze a bronz na 3000m.př. Bohužel si při vítězném českém triatlonovém poháru v červnu v Telči těžce poranila kotník a byla z toho nucená, skoro 2 měsíční pauza.                     Návrat  v září znamenal 2 vítězství v českých jun.pohárech a 2 slušné výsledky v evropských pohárech. 11. místo EP jun. Bled a 4. místo EP jun.Alanya.

Závěr sezóny na MSJ v Aucklandu znamenal 24.místo mezi světovou juniorskou špičkou.

V roce 2013 se Linda tréninkově vydala do Belgie, kde našla výborné triatlonové i studijní zázemí. Souběžně však dále spolupracuje s SG v Jilemnici jak sportovně, tak i studijně.. Náročný životní přechod včetně souběžného studia 2 škol se jí zdařil, a i když sezóna nebyla sportovně tak úspěšná, jako minulá, přechod mezi ženy a kat.U23 můžeme hodnotit kladně.