Lukáš Kunt

Nar. 1997, Remerx cycling Team Kolín

Další posilou silné pánské generace je Lukáš Kunt. Přidal se k nám na soustředění na začátku roku 2012, kam přijel za sestrou, ale okamžitě mezi nás zapadl. Jeho sportovní specializací je cyklistika, ale překvapil nás velice kladným přístupem i k všem druhům tréninku. Stejně jako jeho sestra Vendy se snadno vypořádá s novou technikou. Lukáš je veselý a komunikativní. Rychle přebírá nové věci, které mu můžou pomoct k výkonnosti. Svou cílevědomostí, zápalem do tréninku, přístupem ke studiu a trefným humorem si jasně řekl o pozici mezi námi.

Se sportem začínal u krosových závodů v 5 letech. V 6 letech trénoval v atletickém oddíle TJ Jičín.  Jezdil místní závody v MTB XC za Maratoncentrum Jičín. V roce 2008 nastoupil do Loko Trutnov, kde se dostal k silničním závodům. Od roku 2010 je v současném klubu Remerx cycling Team Kolín.  Jeho hlavní specializací je MTB XC, ve které je mistr ČR (2011). Nevyhýbá se ani silničníma etapovým závodům, které ho baví. V roce 2010 se nechal zlákat i cyklokrosem, kdy vyhrál závod ČP. Jeho smysl pro techniku je dobrou vlastností, tak uvidíme, jakým směrem se nakonec vydá.

2010      vítěz ČP v cyklokrosu
2011      mistr ČR MTB XC                                                                                                                                6. místo timetrialu  MTB, ME (Gratz)                                                                                              3. místo MČR – silniční závod jednotlivců                                                                                        1. místo silničním etapový závod Lišov                                                                                            5.    místo na MZM (malý závod míru)

I v roce 2012 se Lukáš úspěšně rozjel a jako prvoročák začal mezi kadety cvičit i se staršími soupeři. Bohužel ho v květnu zastavily zdravotní problémy, když se při rutinním vyšetření internistům něco nelíbilo na jeho srdci a nařídili 6 týdnů absolutního klidu a následná kontrolní vyšetření. Vše nakonec dopadlo dobře a i přes tréninkový a závodní výpadek Luky podával v druhé půlce sezóny velmi nadějné výkony. V cyklokrosu vyhrál v kadetech český pohár, když zvítězil v 7 z 9 pohárových krosů.

V roce 2013 patřil Lukáš po celou sezónu k silniční špičce v kat.kadetů, podzimní cyklokrosy už startoval v juniorské kategorii a prezentoval se solidními výkony. Byl nominován na cyklokrosové mistrovství Evropy, kde dojel na 25. místě.