Vendula Kuntová

Nar.1993, reprezentantka MTB XC, členka týmu Remerx cycling Team Kolín

 

Vendy dlouhodobě neměla vedení, tak se svým tátou hledala trenéra, který by její výkonnost posunul. Narazila na naši tréninkovou skupinu a od ledna 2012 začala zkoušet, jestli by jí trénink s námi vyhovoval.

Se sportem začínala u atletiky a gymnastiky. Od 11 let se věnuje cyklistice. Nejdřív v rodném Jičíně a poté v Kolíně jezdila závody na horském kole. Od 14 let byla členkou Dukly Praha, kde závodila na dráze, silnici i horských kolech. Po 3 sezónách v Dukle přestoupila do současného týmu GT bicycles opportunity, který je specializovaný na MTB XC. Vendy se k nám částečně začala připojovat počátku roku 2012. Zapadla mezi nás svojí sportovní pracovitostí i studijní morálkou. Studuje 7. ročník jičínského osmiletého gymnázia. Velice rychle si osvojuje novou techniku a nevyhýbá se jakémukoliv druhu tréninku. Svojí technickou vyzrálostí a nebojácností ve sjezdech vyniká nad svými soupeřkami. Věříme, že se svým ambiciózním přístupem zvládne přechod mezi bikerskou elitu.

2007 mistryně ČR časovka dvojic, bike,                                                                                   vítězka ČP2008 mistryně ČR dráha-omnium,                                                                       vítězka ČP 2010-11 účast na SP MTB XC (2x 7. místo), ME, SP v cyklokrosu

Rok 2012 lez hodnotit jako velice úspěšný, protože přechod do kategorie U23 se povedl a výsledky Vendy, jako prvoročáka, byly slibné. Kombinace světového a českého poháru nebyla příliš možná a zaměřili jsme se spíš na zahraniční závody. Při startech na světových pohárech se Vendy posunovala ve výsledkové listině stále dopředu. 21., 19., 16. a 10. místo. Při M-ČR v cross-country dojela Vendy v kat.23 na 2.místě a celkově mezi ženami byla 3. Byla nominovaná na mistrovství světa, ale smolné onemocnění – mononukleóza, jí vystavilo stopku a poslalo na dietu a dvouměsíční klidový režim.

V roce 2013 se stala mistryní ČR v cross country. Začala jezdit i cyklokros a na podzimním mistrovství Evropy dojela na 14.místě v kat. U23.  Během uplynulého roku střídala dobré výkony se slabšími. Dalo by se říct, že se „hledala“.