Karel Hník

Kajda je narozený 9.8.1991 – reprezentant ČR v cyklokrosu i na silnici, člen VSC MŠMT ČR.
Jezdec Bakalova kontinentálního týmu Ettix – ihned.
Cyklistický všeuměl, který si na kole vyzkoušel snad všechno od dráhy, přes silnici, horská kola, cyklokros. Výborný sportovní základ získal v první řadě od táty, který pro Kajdu udělá cokoliv. Klid a rozvahu nejspíš zdědil po mamce. Měl štěstí na dobré trenéry, kteří ho na jeho sportovní cestě vedle táty provázeli. Vojta Červínek a zejména Pavel Vršecký.“Vrda“ s Kajdou si neuvěřitelně sedli. Když Vršecký o někom prohlásil, že “bude dobrej“, většinou to tak bylo. A o Karlovi takto mluví neustále. Kajda patří k české cyklistické špičce svých kategorií od žáků, přes kadety a juniory až dodnes. Když jsme s Karlem začali v létě roku 2010 spolupracovat, už po pár týdnech jsem věděl, že jsem narazil na pana závodníka a práce pro tohoto kluka není vyhozeným časem. Kajda toho moc nenamluví, ale svým přístupem, klidem, pracovitostí, rozvahou i spolehlivostí mě nadchnul.
Z krosové sezony 10/11 má Karel bronzovou medaili z MS 23. Největším úspěchem krosové sezony 11/12 byl bronz na mistrovství ČR za Štybarem a Šimůnkem. Na MS 23 v cyklokrosu byl 21. V roce 2012 Zvítězil v mistrovství ČR 23 na silnici a celkově byl 7. mezi elitou. Na silničním ME 23 byl klasifikován v první skupině a jako nejlepší Čech na 29.místě. Na MS 23 dojel v čase vítěze na 33.místě opět nejlepší z českých závodníků. Svými silničními výsledky si Kajda zajistil smlouvu v nově vzniklém týmu Ettix, který je farmou Quick stepu. A proto po 12.místě na ME23 v cyklokrosu se s terénem rozloučil a dále pokračoval už pouze na silnici.

V letošním roce 2013 Kajda zajel několik výborných výsledků. Mimo jiné byl nejlepším vrchařem v etapáku Okolo Portugalska, dařilo se mu v etapových závodech i jednorázovkách. Při M-ČR si bohužel „ustlal“ ale ani zlomený klíček jeho výkonnost nepostihl. Za pár dní po operaci už zase závodil. Na ME i MS 23 zajel solidně a smlouvu v týmu dostal i na další rok.