Olga Půčková

Nar. 1994, TJ Jiskra NovýBor

Olíša s naší tréninkovou skupinou spolupracuje již dlouho. Od útlého věku trénuje pod vedením Petra Choděry, takže s námi trénovala na mnohých soustředěních, kam jezdí on i jeho svěřenci s námi. Ve svém bydlišti Kamenickém Šenově neměla s kým trénovat, ale hlavním důvodem jejího přesunu do Jilemnice bylo nevyhovující skloubení studia s tréninkovými dávkami.

Odmala se věnovala atletice, kde vyzkoušela takřka všechno. V Novém Boru jí Petr Choděra přivedl v 11 letech k chůzi. V mládežnických kategoriích posbírala několik halových i venkovních titulů v chůzi a bězích. Od 15 let se začala více specializovat na střední tratě, hlavně 800m. Olíša je pracovitá, neustále veselá a se studiem na jilemnickém gymnáziu rozhodně problémy mít nebude. Bude nám určitě dobrou partnerkou pro běžecké tréninky i společenskou zábavu. Je dalším člověkem stejně cílevědomé krevní skupiny jako všichni ostatní. Jejím hlavním cílem pro další sezónu je přiblížení k limitu na MSJ v atletice a posun OR na tratích 400 a 800m. Díky kvalitním tréninkům tempové vytrvalosti a nové motivaci změnou prostředí se jí to zajisté podaří.

V roce 2012 získala v zimě stříbro při M-ČR v chůzi juniorek, na své trati 800m doběhla při  M-ČR juniorek 4. a mezi ženami na 5. místě. Na jaře se blýskla OR na 10km chůze v Luganu. Rozjetý vstup do letní závodní sezóny zabrzdila únavová zlomenina nohy na konci května. Následovalo léčení a rehabilitace a zpět k závodění se Olíša vrátila až v průběhu srpna. To překvapivě doběhla na 3.místě při české kvalifikaci na MSJ v běhu do vrchu a v italském Ponte di Legno doběhla ve světové juniorské vrchařské konkurenci na 34.místě a spolu s dvojčaty Drahotovými na 5.místě v závodě družstev. I na 800m dokázala v průběhu září stáhnout svůj „letošňák“ na 2:15. V roce 2013 začne závodit i na tratích 1.500m a 3.000m.

V roce 2013 se dokázala blýsknout na mistrovstvích ČR několika výbornými výkony. Za velké pomoci trenéra Jana Pernici získala stříbra na 800m mezi dospělými i juniory, na téže trati v kat.U23 brala bronz. V příštím roce by se ráda prosadila na tratích 1.500m a 3.000m.