POKRAČOVÁNÍ LETOŠNÍ ZÁVODNÍ SEZÓNY

Po chodeckém MS v čínském Taicangu nastalo relativně klidnější období. Přeběhli jsme a odjeli pár závodů. Užili jsme si vzácné období, kdy nemusíme myslet na výsledky a můžeme se závoděním bavit. Mláďata by se zatím měla bavit nepřetržitě a např. z Anežky spadl stres z neúspěšné závodní šňůry po čínském návratu mezi elitu.

Evropský pohár mistrovských družstev v atletice (skup.B) – Finsko, Tampere 26.května – 1.místo běh 5.000m – 16:49,34  Anežka Drahotová.

Tento závod přinesl zjištění, že Anežka Drahotová stále běhat umí. V běhu na 5.000m – ji čas 16:49 přinesl nejen vítězství na této trati, ale i 2.místo v letošních českých tabulkách.

České poháry v silniční cyklistice 13.května Milevsko – 12.místo Kateřina Maternová

10.června Vidnava – 2.místo Matěj Piták ml.žáci

18.místo Kateřina Maternová ženy

Malý Matěj Piták v posledním měsíci získal titul krajského přeborníka v silničním závodě ml.žáků. Odskok na biky mu v Jilemnici také přinesl vítězství.

Na Slovensku si v červnovém 3.etapovém závodě žáků – Regionem Nitranského kraje oblékl po 1.etapě bílý dres nejlepšího mladého závodníka a udržel ho až do cíle 3.etapy. V celkovém pořadí dojel na 8.místě.

Mistrovství ČR v silniční cyklistice:

časovka 21.června Karlovy Vary – 6.místo Anežka Drahotová

19.místo Kateřina Maternová

hromadný závod 23.června Plzeň  – 20.místo Kateřina Maternová

Anežka neměla příliš mnoho času se rozjezdit na časovkářském speciálu „koze“, ale přesto vyjela solidní umístění, když byla první závodnicí mezi ženami, která neobléká dres Dukly Praha. Naopak v tomto dresu vybojovala český titul v časovce nedávná členka naší skupiny Terka Korvasová.

Příspěvek byl publikován v rubrice - Hlavní -. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.