KYJOV – KALAS CUP 15.4., kritérium 14.4.

Tradiční a velmi dobře i mezinárodně obsazené závody českého poháru všech kategorií byly pro Anežku Drahotovou a Kačku Maternovou návratem do cyklistického pelotonu po poměrně dlouhé době. Pro Anežku byl kopcovitý silniční závod zároveň výborným tempově vytrvalostním tréninkem směrem k chodeckému MS v Číně, na který za pár dní odlétáme. Pro rozzávoděná mláďata to byl už 4.závod tohoto jara.

V této sezóně vzal celou naši ženskou a mládežnickou skupinku cyklisticky pod svá křídla nejúspěšnější český mládežnický klub posledních let MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ. Doufáme, že to tak vydrží i do dalších let, protože nejen, že jeho dresy jsou krásné a barevně nepřehlédnutelné, ale i zázemí a atmosféra, kterou bratři Kaňkovští  dovedou udělat a udržet – to jsou věci, které nemají chybu. Smích, sranda a přitom poctivá pracovní atmosféra. Zejména mladí se učí, jak je nutné brát sport a kudy vede cesta k výkonům. A ta sranda, zázemí a pocit nenátlakového bezpečí jsou tím, co Anežce a Kačce prospívá nejvíce. Prostě a jednoduše – Kaňouři jsou fantastičtí!

Nej.výsledkem bylo 2.místo v kat.U23 Matěje Štibingra (celkově 10.mezi muži/ ze 150.startujících). Matěj až do závěru vydržel v první, neustále se zmenšující se vedoucí skupince. V kopcích mu nechyběly síly a repretrenérovi dává jasně najevo, že to se startem na ME a MS U23, které se jedou v kopcích, myslí zcela vážně. V černém dresu Dukly Praha Matěj ožil a je na něm vidět, že se cyklistikou a závody znovu výborně baví. Anežka s Kačkou si znovu po roce zvykaly na pohyb ve větší skupině a závod bez problémů dokončily, což byl jediný jejich úkol. Mláďata Marek Muller a Matěj Piták v žákovských kat.odvedli standart. Matěj zaslouží pochvalu za velkou stíhačku po defektu, kdy v kopci do cíle sbíral jednoho soupeře po druhém a z 3.desítky, kam při opravě kola propadl to dotáhl na 14.flek. Poprvé se v náboru postavila na cyklistický start i 8.letá Adélka Pitáková a jako nejmladší účastník dojela 4. Při „kriťáku“ dojeli oba kluci bez problému v první skupině, ženský nestartovaly, hlavně u Anežky jsme nesměli riskovat pád na rychlém, technickém městském okruhu.

Příspěvek byl publikován v rubrice - Hlavní -. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.