VC Elkov Hradec Králové  (7.září) – 3.místo Kačky Maternové (ženy), 4.a 5.místo Marka Riegera a Matese Pitáka (ml.žáci), 6.místo Míry Millera (st.žáci)

ATLETICKÉ SOUTĚŽE  KLUBOVÝCH  DRUŽSTEV  JSOU  VE  FINIŠI  –  využíváme možnosti „poklidného“ závodění

Mistrovství ČR družstev (Plzeň 10.září) – 27.titul mistra ČR pro ženy USK Praha

Anežka Drahotová zvítězila ve své disciplíně 5.000m chůze v solidním čase 22:26, Lukáš Gdula jednoznačně vyhrál stejnou trať mužů a oba tak přispěly 11.body svým družstvům.

Mistrovství Čech juniorských družstev (Pardubice 16.září)  – k vítězství družstva juniorek USK Praha přispěla Kačka Maternová 3.místem a 7.body ze závodu 2.000m překážek.

Půlmaraton GP Ústí n.L. (16.září.)  –  5.místo Dáši Rychnovské a 6.místo Anežky Drahotové mezi českými ženami.

Pro Anežku to bylo poslední letošní tréninkově – závodní vystoupení a na tento rok se pokusíme výsledkově zapomenout. Po krátké „dovolené“ nastoupíme do přípravy na další sezónu.

Pro Dášu Rychnovskou bylo 5.místo a zejména téměř vyrovnaný OR úspěchem a velkým povzbuzením do další přípravy na maratón v Drážďanech, nebo Valencii. 

 

HLEDÁME CESTU Z ÚTLUMU –  znovu se musíme výsledkově vydrápat nahoru!

Mezinárodní úspěchy se nám letos tak nějak vyhnuly. 7.místo z ME 23 je jediným finálovým umístěním. 2 téměř povinné tituly a 1 stříbro z MČR také nejsou v duchu předešlých let. Ale asi poprvé ve své trenérské kariéře jsem vděčný i za republikové medaile a medaile ze soutěží družstev. Nemá smysl rozebírat příčiny neúspěšné sezóny. Prostě se tak stalo a po pěkné řádce let tučných, přišel hodně hubený rok. A pokud se má návrat dřívějším výsledkům podařit, musíme začít odstraňovat chyby, kterých se dopouštíme. Musíme začít hledat u sebe! Protože v odstraňování vlastních chyb můžeme zabránit jen sami sobě a na nikoho jiného se nemůžeme vymlouvat.

V posledních závodně náročných sezónách, které se i ze zdravotních důvodů navíc komplikovaly organizačně, jsem už neměl sílu a čas na doplňování skupiny. Je potřeba doplnit skupinu o lidi schopné a hlavně ochotné pracovat.  A doplnit ji určitě dokážeme. Vypadá to, že bude s námi spolupracovat nejlepší český triatlonista současnosti Honza Čelůstka. Hlavně ale musíme dát opět šanci „mláďatům“. Z chodců se k nám přidávají dva kluci, z kterých je cítit obrovský tah na bránu a chuť do práce – dvojčata Mikola a Mikhaylo Hetsyanynovi, drobné pokusy o zapadnutí dělá Denisa Jégrová. A hledáme další. Do zimní přípravy naskočíme se vší vážností, aby se Anežka Drahotová a nakonec i Lukáš Gdula vrátili tam, kam výkonnostně patří. Totéž chce i „Čelda“ a Matěj Štibinger. Kačka Maternová si snad znovu začne věřit a naváže na svoji loňskou výkonnost. Mladí musí začít na jaře „ukazovat zuby“ a rvát se. To, že do článků začínáme přidávat i výsledky „potěru“, je spíše pro Vaše i naše pobavení. U nich nyní opravdu na výsledcích nezáleží. Ale nemyslím si, že je špatně, když „potěr“ vidí, jak „staří“ pracují. Je v pořádku, když si už nyní uvědomí, že za výsledky stojí zejména množství práce. Trenérský guru Vršecký vždy tvrdil, že úspěch je 5% talentu a 95% práce, což se mi jako mladému závodníkovi hodně nelíbilo. Jako začínající trenér jsem chtěl Vrdovi a jemu podobným dokázat, že se mýlí. Dnes vím, že měl pravdu! A trenéři, kteří toto nepřijmou, budou vždy trenéry maximálně průměrných borců takzvaně do počtu!

Takže jestli to s cestou zpět nahoru myslíme vážně, nezbývá nám nic jiného, než práce!

Příspěvek byl publikován v rubrice - Hlavní -. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.