NENÍ HANBA UPADNOUT, ALE PŘÍLIŠ DLOUHO LEŽET!

(Tak už opět trénujeme a závodíme, protože jaro se zeptá, co jsme dělali na podzim i v zimě).

Z prohry si chytrý závodník může odnést víc, než z vítězství.  

Přiznám se, že jsem se snad celý rok modlil, aby Anežčiny více než roční zdravotní patálie s „únavovkou“ byly alespoň na nějakou dobu tím posledním špatným na naší sportovní cestě. Bohužel, nebyly. Tak nějak ta letošní sportovní sezóna pro nás nedopadla zatím vůbec dobře. Zranění, nemoci, organizační problémy – opravdu jsme si to překrásně vyžrali…..

Závodní sezónu jsme ale nezabalili, i když všechno „důležité“ je už vlastně za námi. Takže kromě systematického tréninku jsme se na konci prázdnin a začátku školního roku na závodech opět ukazovali.

5.závod českého poháru v cyklistice – Hlubočec u Ostravy 27.8. 

Kačka Maternová 15.místo mezi ženami, 1.místo Mirka Millera mezi st.žáky, Matěj Piták 8.místo mezi ml.žáky.

Kačka se po mononukleóze stále závodně vrací. Nic neuspěcháváme. Snad je na dobré cestě. Třetí cyklistický závod po návratu jí přinesl dalších pár bodů do pořadí poháru, ale o to teď ani nejde. Zdravotně vypadá všechno dobře. Tak se už pouští i do atletických závodů. Míra předvedl mezi staršími žáky soustředěný výkon. Už z téměř beznadějné pozice se dokázal sám vrátit do první skupiny a nakonec ve finiši zvítězit. Pro Matese je v jeho 10.letech úspěchem každá první desítka v nejmladší kategorii, kde musí závodit s kluky i o dva roky staršími. Že se mu první desítka povedla potřetí z pěti pokusů na ČP musí být pro tak malého kluka velkým povzbuzením.

KP atletických družstev juniorů 22.8. a 29.8. Praha

Kačka Maternová přispěla k postupu družstva USK do českého finále celkem 27.body

Juniorky USK bez problémů zvítězily v obou základních kolech a hostující Kačka byla nejvíce bodující závodnicí družstva. 27 bodů složila dohromady vítězstvím na 3.000m v prvním kole, 2.místem na 1.500m a 4.místem na 400m překážek. Soutěž družstev je fajn pro klidné rozzávodění, protože hlavním cílem družstva je postup a klidné sbírání bodů bylo to, co Kačka potřebuje.

Mistrovství ČR do 23.let 2.-3.9. Praha – 2.místo Anežky Drahotové na 5.000m, 9.místo Kačka Maternová 3.000m.př.

Při mistrovsví ČR kategorie do 23.let se na tartanový ovál postavily dvě naše zástupkyně. V sobotním běhu na 5.000m si Anežka v pro ni průměrném čase 17:10 doběhla pro stříbro. Zlato brala Moira Stewartová v rekordu mistrovství 16:33 a nutno uznat, že na ni Anežka v tomto závodě prostě neměla. Poslední 3-4 kola se vyloženě trápila a už si jen hlídala zpočátku víc než 100m náskok na další soupeřky, který zvolna „rozpouštěla“. V neděli nastoupila Kačka Maternová do svého letos prvního většího atletického závodu a víceméně v poklidu si doběhla pro 9.místo.

Příspěvek byl publikován v rubrice - Hlavní -. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.