KDYŽ SE NĚCO „PODĚLÁ“, TAK OPRAVDU POŘÁDNĚ

MS LONDÝN 20km chůze – Anežka Drahotová (DNF) nedokončila závod  

Je ráno, nad Londýnem mezi mraky vykukuje sluníčko. Mám stažený žaludek, na snídani nejdu. Hlavou se mi honí myšlenky, zda jsme opravdu neměli tuto sezónu s Anežkou radši závodně vypustit a dát se dohromady. Ale je to jen záblesk pochybnosti. Jsem rád, že jsme zde a v tuto chvíli věřím, že v tomto závodě nebudeme jenom na doplnění startovního pole.

V deset odjíždíme na trať, kde se Any chtěla pokusit ukázat, že jsme ještě na tomto poli neřekli poslední slovo! Rozcvičení je trochu kostrbaté, ale celkově jí pohyb odpaluje. Sám sobě dodávám klid a jistotu. Prostě udělali jsme vše, co bylo v našich silách. A ať už to dopadne jakkoli, Any má můj respekt. Ta holka není žádná „posera“.

Po startovním výstřelu se Anežka zabudovává do první skupiny, netahá, veze se. Ale už v prvním kole vidím, jak má stažený obličej a začíná se lehce předklánět. Zpomaluje a těsně za metou 4.kilometru mizí na mobilní WC. Může mě z toho „ranit“. Po chvilce se vrací na trať a znovu chytá rytmus. Za 8.kilometrem odbíhá znovu na WC, kde tentokrát tráví víc, než minutu. To už vím, že závod je ztracen a že tentokrát si to „vyžereme“ až do dna. Any se ještě pokouší bojovat, Gdulik, paní psycholožka Zdenka Sládečková, doktor Neumann, Tomáš Dvořák, Kuba Pšenička, já – všichni se ji snažíme povzbuzovat a přesvědčit, že se jí udělá líp a že se dokáže do závodu „vrátit“. Dnes se opravdu „podělalo“ (doslova a do písmene) vše, co se dalo. Další zastávka na WC po 10.km, před 13.km konec….. a závěrem, abychom se nenudili, obvyklých pár hodin na dopingové kontrole.  Infekce? Dietní chyba? Jiný důvod? Co se v těle Anežky stalo, se už asi nikdy přesně nedovíme.

V praxi jsme si dnes prožili to, o čem jsem psal minule. Ve sportu i když uděláš vše proto, abys splnil svůj cíl a dosáhl dobrého výsledku, se mohou vyskytnout okolnosti, které tomu zabrání.

Bohužel, dnes nám osud nebyl nakloněn a dopadlo to zle! Může nám to 100x připadat nespravedlivé, necitelné, zlomyslné, ale musíme se přes neúspěch přenést a pokračovat. Neúspěchu dlouhodobě podlehnou ti slabí. A mezi ně se rozhodně nechceme řadit. Tak doufám, že sobě a i vám, kteří nám fandíte, uděláme ještě radost!

Ivoš Piták

Příspěvek byl publikován v rubrice - Hlavní -. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.